Aktualności
Wycieczka kl.VIII do Supraśla
- 34
Nagrody dla najbardziej zaangażowanych klas rozdane!
Z ogromną radością odwiedziliśmy trzy najbardziej aktywne klasy, które z wielkim zaangażowaniem włączyły się w szkolną akcję „Spółdzielnia Dobrych Serc” realizowaną w ramach programu TalentowiSKO.
To dzięki ich pracy, pomysłowości i współpracy udało się osiągnąć tak wiele – pomagając, promując SKO i szerząc dobro!
Wyróżnione klasy otrzymały nagrody ufundowane przez Spółdzielczy Bank w Narwi, który od początku wspierał naszą inicjatywę i uwierzył w siłę uczniowskiego działania. Dziękujemy za wsparcie i zaufanie!
To był piękny finał wspólnej pracy – pełen uśmiechu, radości i dumy.
1
Spotkanie podróżnicze w Gminnej Bibliotece
W piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym spotkaniu podróżniczym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi.
Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarek Podolak opowiedzieli o swojej podróży na Sri Lankę – pięknej, egzotycznej wyspie pełnej uśmiechniętych ludzi, przyrody i niesamowitych przygód. Uczniowie obejrzeli ciekawy film, posłuchali barwnych opowieści i mieli okazję zadać pytania prawdziwym podróżnikom.
Była to nie tylko okazja do poznania innego kraju, ale też do rozmowy o tym, jak można połączyć pasję z pracą. Kto wie – może ktoś z naszych uczniów zostanie w przyszłości podróżnikiem?
Dziękujemy za inspirujące spotkanie!
Elżbieta Kurianowicz
Pierwsza pomoc przedmedyczna – przypomnienie i utrwalenie
Uczniowie klasy II często przypominają sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, aby móc dobrze radzić sobie w wymagającej takich umiejętności sytuacji. W maju uczniowie oglądali filmy instruktażowe i utrwalali prawidłowe nawyki. Skupiliśmy się na następujących zagadnieniach:
- [ ] Defibrylator AED- jak używać?
- [ ] Co zrobić w przypadku użądlenia przez owady?
- [ ] Jak przygotować apteczkę rowerową?
- [ ] Co zrobić po wybiciu zęba?
Dzieci z zainteresowaniem uzupełniały zeszyty ćwiczeń, które otrzymały w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”.
Ewelina Laszkiewicz-Kanarskiya
Podsumowanie akcji charytatywnej w klasie 2
Klasa II uczestniczyła w zbiórce karmy i zabawek dla schroniska „Ciapek” w Hajnówce i jako jedna z kilku klas uzbierała największą ilość potrzebnych rzeczy . W nagrodę uczniowie otrzymali dyplom z podziękowaniem oraz sprzęt sportowy, który będzie wykorzystywany podczas zajęć z wychowania fizycznego oraz wyjść na boisko szkolne .
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, organizatorom i sponsorom za zaangażowanie!
Ewelina Laszkiewicz-Kanarskiya
WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI
Drodzy uczniowie i rodzice!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu: “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród Dzieci i Młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.
TERMIN ZBIÓRKI : od 5 maja do 26 maja 2025 r.
LOKALIZACJA ZBIÓRKI: przy kotłowni Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Narwi. Przy dużej ilości elektrośmieci prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły – tel. 85 6816644, w godzinach 8-16.
ZBIERAMY M.IN.: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.
W RAMACH AKCJI NIE ODBIERAMY TONERÓW ORAZ ŚWIETLÓWEK.
"...wtedy grały wszystkie dzwony ..."
Dnia 30 kwietnia 2025 roku odbyła się niezwykła uroczystość, upamiętniająca kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – ważnego dokumentu, który symbolizuje mądrość, odwagę i dążenie do wolności narodu polskiego. Wydarzenie, inspirowane symboliczną frazą „Wtedy grały wszystkie dzwony,” stało się pełnym emocji wyrazem wdzięczności za wolność i dziedzictwo narodowe. Młodzi artyści, uczniowie klas: 6a, 6b ,8a i 8b, ubrani w stroje nawiązujące do epoki starali się jak najwierniej przekazać atmosferę tamtych dni i panującej atmosfery.
Na scenie młodzież zaprezentowała poruszające wiersze patriotyczne, które opowiadały o odwadze, miłości do ojczyzny oraz historycznych wydarzeniach związanych z Konstytucją 3 maja. Każde słowo było recytowane z ogromnym zaangażowaniem, oddając ducha jedności i solidarności.
Uzupełnieniem poezji były wykonania pieśni narodowych. Młodzi artyści stworzyli atmosferę pełną wzruszeń, przyciągając uwagę zarówno dorosłych, jak i swoich rówieśników. Harmonia dźwięków i słów pięknie współgrała z motywem przewodnim uroczystości, podkreślając historyczne znaczenie tego dnia.
Całość widowiska zakończyła się gromkimi brawami, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Montaż poetycko – muzyczny przygotowały: Ludmiła Maksymiuk i Olga Hewa.
Olga Hewa
6
Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym
24.04.25 roku uczniowie klas VI uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbyły się na stadionie OSiR w Hajnówce. Do zmagań sportowych przystąpiło sześć zespołów. Chłopcy brali udział w następujących konkurencjach: bieg krótki 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg długi 1000m. W klasyfikacji końcowej uplasowaliśmy się na III miejscu.
W tym dniu szkołę reprezentowali:
1.Gabriel Wołkowycki
2. Kacper Bebko
3. Kacper Snarski
4. Gabriel Chodakowski
5. Filip Goralewski
6. Masajło SzymonWojciech Januszewski
6
Życzenia
Najciekawszy Lapbook Wielkanocny w języku angielskim
Dnia 11.04.2025r. wreczone zostały dyplomy i nagrody w Konkursie Wielkanocnym dla klas IV-VIII.Zadaniem uczniów było wykonanie pracy w języku angielskim przedstawiającej zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą w krajach anglojęzycznych jak i w Polsce oraz umieszczenie słownictwa Wielkanocnego.Zwycięzcom gratulujemy wspaniałych prac i talentów jezykowo-plastycznych.
Elżbieta Syczewska
Pisanka Wielkanocna
4 kwietnia w szkole odbył się konkurs plastyczny ,,Pisanka Wielkanocna”. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych. Zadaniem uczestników było wykonanie samodzielnie pisanki.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Michał Anchimiuk, Ksenia Ostapczuk
II miejsce – Oliwia Jabłonowska, Miron Artemiuk
III miejsce -Sebastian Siemieniuk, Maciej Semla
Zwycięzcom gratulujemy.
Barbara Syczewska
Koszyczek Wielkanocny
9 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego
,,Koszyczek Wielkanocny”. Zadaniem uczestników było wykonanie i ozdobienie wielkanocnego koszyczka.
Wyniki konkursu:
I klasa:
I miejsce -Igor Masajło
II miejsce – Hanna Galicka, Magdalena Rakowska
III miejsce -Michał Korobkiewicz, Antoni Fedyszyn
II klasa:
I miejsce -Ernest Zawadzki
II miejsce -Daria Siemienowicz
III miejsce – Bartosz Minko, Aleksandra Szyszkiewicz
III klasa:
I miejsce -Magdalena Simonczuk
III miejsce – Rafał Androsiuk
Zwycięzcom gratulujemy.
Barbara Syczewska
Happy Easter
,,Happy Easter".
Klasa V oraz VIa na zajęciach języka angielskiego postanowiły przygotować prezenty swoim bliskim z okazji zbliżającego się święta Wielkanocy.Uczniowie przygotowali Kartki Wielkanocne z życzeniami w języku angielskim.Stworzylismy również ozdobne obrazy przedstawiające pisanki w świątecznej scenerii z anglojęzycznymi życzeniami.Na koniec opowiedzieliśmy o świętach i tradycjach Wielkanocnych w naszych domach życząc sobie nawzajem Wesołych Świąt!
Klasa V oraz VIa życzą wszystkim "Wesołych Świąt Wielkanocnych!" Happy Easter!
Elżbieta Syczewska
Rocznica Chrztu Polski
11 kwietnia uczniowie klasy piatej uczcili rocznicę chrztu Polski przygotowując inscenizację o tym ważnym wydarzeniu. Chrzest Polski, który miał miejsce w 966 roku, uznaje się za symboliczny początek naszej państwowości i chrześcijaństwa na ziemiach polskich – wydarzenie, które pozostawiło głęboki ślad w kulturze i tradycji. Historia Mieszka I i Dobrawy to niezwykle ważny moment w naszej narodowej tożsamości! Rozmowy Mieszka z doradcami oraz jego decyzja o przyjęciu chrztu mają ogromne znaczenie, bo to nie tylko wybór duchowy, ale też polityczny, który zbliżył Polskę do cywilizacji europejskiej. Muzyka słowiańska jako tło stworzyła odpowiednią atmosferę i przeniosła uczestników w czasie. Obraz biskupa w oryginalnych szatach dodał inscenizacji autentyczności i historycznego charakteru. Uczniowie odtworzyli również inne elementy chrztu jak sól, woda i świece. Wspólne świętowanie tak ważnych momentów historycznych buduje poczucie wspólnoty i dumy narodowej. Uczniowie spisali się na medal, a rocznica chrztu Polski została uczczona w sposób, który na długo zapadnie w pamięci.
Olga Hewa
17
Obchody 85. rocznicy zbrodni katyńskiej i 15. rocznicy katastrofy smoleńskiej
W dniu 10 kwietnia 2025 roku odbyły się uroczystości upamiętniające 85. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 15. rocznicę katastrofy smoleńskiej, które miały na celu oddanie hołdu ofiarom tych tragicznych kart historii Polski. Wydarzenie zgromadziło licznych uczestników, w tym przedstawicieli władz lokalnych, mieszkańców oraz młodzież szkolną.
Centralnym punktem obchodów była plenerowa wystawa zatytułowana "Pamięci Ojców naszych". Ekspozycja przedstawiała fotografie, dokumenty oraz pamiątki związane z ofiarami zbrodni katyńskiej, a także ich rodzinami.
Zebranych przywitał Pan dyrektor, który przedstawił krótki rys historyczny obu tragedii.
Następnie uczniowie klasy 8a zaprezentowali montaż, który w poruszający sposób przybliżył historię zbrodni katyńskiej. Występ artystyczny, przygotowany przez uczniów, wzbogacony był recytacją wierszy, co nadało wydarzeniu wyjątkowy charakter.
Następnie duchowieństwo odprawiło krótkie nabożeństwo za wszystkich tragicznie zmarłych.
Kolejnym ważnym elementem obchodów było uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej, patrona szkoły Abp. Gen. Dyw. Mirona Chodakowskiego. Przybyła delegacja z PRONARU, w osobie Prezesa i wielkiego przyjaciela Mirona, Pana Sergiusza Martyniuka wraz z małżonką, władz gminnych w osobie Pani wójt Anety Leonowicz wraz z ze współpracownikami, dyrektorzy lokalnych ośrodków, dyrekcji szkoły oraz harcerze oddali hołd, składając wieńce i zapalając znicze. Ten przejmujący moment ciszy pozwolił wszystkim zgromadzonym na głęboką refleksję.
Przed uroczystością, a także w jej trakcie oraz po zakończeniu warty honorowe przy pomniku arcybiskupa Mirona Chodakowskiego pełnili harcerze.
Obchody 85. rocznicy zbrodni katyńskiej i 15. rocznicy katastrofy smoleńskiej były nie tylko okazją do uczczenia pamięci ofiar, ale także przypomnieniem młodszym pokoleniom o konieczności pielęgnowania narodowej historii i tożsamości. Wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Olga Hewa
19
Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego
3 kwietnia odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W pierwszej części – test, wzięło udział 32 uczniów z klas IV – VIII. Do części drugiej przystąpiło 25 uczniów. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Maciej Korobkiewicz z kl.V, drugie: Timofii Kutuzov z kl.VIIIb i Tobiasz Pańkowski z kl.IV, zaś trzecie: Mikołaj Kardasz z kl.VIIIb i Gabriel Wołkowycki z kl.VIb.
Zwycięzcom gratulujemy.
Jarosław Iwaniuk
10
Zaproszenie
Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Wiosna w lesie"!
Z wielką radością informujemy, że Hanna Wawrzeniuk, Maja Sienkiewicz oraz Dominika Siotkowska zostały nagrodzone w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Wiosna w lesie”, do którego napłynęło aż 249 prac z całego województwa!
- Hanna Wawrzeniuk – wyróżnienie w kategorii I (7–9 lat)
- Maja Sienkiewicz – wyróżnienie w kategorii I (7–9 lat)
- Dominika Siotkowska – III miejsce w kategorii II (10–12 lat)
Dziś uczestniczyliśmy w uroczystym wręczeniu nagród. Była to piękna chwila – pełna dumy, radości i uznania dla dziecięcej kreatywności.
Gratulujemy naszym wspaniałym uczennicom i życzymy im dalszych sukcesów artystycznych!
Elżbieta Kurianowicz
2
Wielkie przygotowania do wielkiego finału!
Dziś z entuzjazmem przygotowywaliśmy małą salę gimnastyczną na jutrzejszą loterię i licytację, organizowane w ramach akcji „Spółdzielnia Dobrych Serc” – TalentowiSKO.
Już w piątek, 28 marca, uczniowie będą mogli zdobyć wyjątkowe fanty i licytacyjne perełki – a wszystko to w szczytnym celu: dla zwierzaków ze Schroniska „Ciapek” w Hajnówce.
Każdy los wygrywa, a udział w licytacji to doskonała okazja, by uczyć się mądrego gospodarowania pieniędzmi, planowania wydatków i pomagania innym – czyli tego, co najważniejsze w programie TalentowiSKO.
Dodatkowo będzie możliwość założenia książeczki SKO, by kontynuować naukę oszczędzania także po zakończeniu akcji.
Dziękujemy wszystkim, którzy już wsparli naszą inicjatywę – i zapraszamy do wspólnego finału!
Elżbieta Kurianowicz
Katarzyna Snarska
Ubierz serce w dobro! Twoje niepotrzebne ubrania => szczęście uczniów naszej szkoły!
Dołaczylismy do akcji Ubierz serce w dobro! Twoje niepotrzebne ubrania => szczęście uczniów naszej szkoły!
Zmieniamy przestrzeń szkolną. Zbieramy fundusze na utworzenie kącików relaksu na korytarzach naszej szkoły. Wesprzyj uczniów naszej szkoły- pomóż im wyciszyć się na przerwie.
Co zbieramy?
● ubrania: wszystkie części garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej.
● buty połączone w pary
● akcesoria, np.: torebki, paski, plecaki, biżuterię
● tekstylia domowe, np.: koce, pościel, obrusy, firany
● Nowość!! Można oddawać niepotrzebne książki (oprócz podręczników szkolnych i wielotomowych encyklopedii)
O czym warto pamiętać?
– przekazywane rzeczy powinny być czyste, bez uszkodzeń
– przygotowane rzeczy należy spakować w kartony zamówić darmowego kuriera lub w worku dostarczyć do Szkoła Podstawowa im. Abp gen dyw Mirona Chodakowskiego w Narwi my zajmiemy się wysyłką!
Akcja trwa do 31.08.2025 r. Liczymy na Państwa wsparcie!
Zapraszamy. Dołączcie do akcji!
Więc szczegółów naszej akcji pod linkiem
https://ubraniadooddania.pl/campaigns/3363
Anna Piekarska