Życzenia
Najciekawszy Lapbook Wielkanocny w języku angielskim
Dnia 11.04.2025r. wreczone zostały dyplomy i nagrody w Konkursie Wielkanocnym dla klas IV-VIII.Zadaniem uczniów było wykonanie pracy w języku angielskim przedstawiającej zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą w krajach anglojęzycznych jak i w Polsce oraz umieszczenie słownictwa Wielkanocnego.Zwycięzcom gratulujemy wspaniałych prac i talentów jezykowo-plastycznych.
Elżbieta Syczewska
Pisanka Wielkanocna
4 kwietnia w szkole odbył się konkurs plastyczny ,,Pisanka Wielkanocna”. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych. Zadaniem uczestników było wykonanie samodzielnie pisanki.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Michał Anchimiuk, Ksenia Ostapczuk
II miejsce – Oliwia Jabłonowska, Miron Artemiuk
III miejsce -Sebastian Siemieniuk, Maciej Semla
Zwycięzcom gratulujemy.
Barbara Syczewska
Koszyczek Wielkanocny
9 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego
,,Koszyczek Wielkanocny”. Zadaniem uczestników było wykonanie i ozdobienie wielkanocnego koszyczka.
Wyniki konkursu:
I klasa:
I miejsce -Igor Masajło
II miejsce – Hanna Galicka, Magdalena Rakowska
III miejsce -Michał Korobkiewicz, Antoni Fedyszyn
II klasa:
I miejsce -Ernest Zawadzki
II miejsce -Daria Siemienowicz
III miejsce – Bartosz Minko, Aleksandra Szyszkiewicz
III klasa:
I miejsce -Magdalena Simonczuk
III miejsce – Rafał Androsiuk
Zwycięzcom gratulujemy.
Barbara Syczewska
Happy Easter
,,Happy Easter".
Klasa V oraz VIa na zajęciach języka angielskiego postanowiły przygotować prezenty swoim bliskim z okazji zbliżającego się święta Wielkanocy.Uczniowie przygotowali Kartki Wielkanocne z życzeniami w języku angielskim.Stworzylismy również ozdobne obrazy przedstawiające pisanki w świątecznej scenerii z anglojęzycznymi życzeniami.Na koniec opowiedzieliśmy o świętach i tradycjach Wielkanocnych w naszych domach życząc sobie nawzajem Wesołych Świąt!
Klasa V oraz VIa życzą wszystkim "Wesołych Świąt Wielkanocnych!" Happy Easter!
Elżbieta Syczewska
Rocznica Chrztu Polski
11 kwietnia uczniowie klasy piatej uczcili rocznicę chrztu Polski przygotowując inscenizację o tym ważnym wydarzeniu. Chrzest Polski, który miał miejsce w 966 roku, uznaje się za symboliczny początek naszej państwowości i chrześcijaństwa na ziemiach polskich – wydarzenie, które pozostawiło głęboki ślad w kulturze i tradycji. Historia Mieszka I i Dobrawy to niezwykle ważny moment w naszej narodowej tożsamości! Rozmowy Mieszka z doradcami oraz jego decyzja o przyjęciu chrztu mają ogromne znaczenie, bo to nie tylko wybór duchowy, ale też polityczny, który zbliżył Polskę do cywilizacji europejskiej. Muzyka słowiańska jako tło stworzyła odpowiednią atmosferę i przeniosła uczestników w czasie. Obraz biskupa w oryginalnych szatach dodał inscenizacji autentyczności i historycznego charakteru. Uczniowie odtworzyli również inne elementy chrztu jak sól, woda i świece. Wspólne świętowanie tak ważnych momentów historycznych buduje poczucie wspólnoty i dumy narodowej. Uczniowie spisali się na medal, a rocznica chrztu Polski została uczczona w sposób, który na długo zapadnie w pamięci.
Olga Hewa
17
Obchody 85. rocznicy zbrodni katyńskiej i 15. rocznicy katastrofy smoleńskiej
W dniu 10 kwietnia 2025 roku odbyły się uroczystości upamiętniające 85. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 15. rocznicę katastrofy smoleńskiej, które miały na celu oddanie hołdu ofiarom tych tragicznych kart historii Polski. Wydarzenie zgromadziło licznych uczestników, w tym przedstawicieli władz lokalnych, mieszkańców oraz młodzież szkolną.
Centralnym punktem obchodów była plenerowa wystawa zatytułowana "Pamięci Ojców naszych". Ekspozycja przedstawiała fotografie, dokumenty oraz pamiątki związane z ofiarami zbrodni katyńskiej, a także ich rodzinami.
Zebranych przywitał Pan dyrektor, który przedstawił krótki rys historyczny obu tragedii.
Następnie uczniowie klasy 8a zaprezentowali montaż, który w poruszający sposób przybliżył historię zbrodni katyńskiej. Występ artystyczny, przygotowany przez uczniów, wzbogacony był recytacją wierszy, co nadało wydarzeniu wyjątkowy charakter.
Następnie duchowieństwo odprawiło krótkie nabożeństwo za wszystkich tragicznie zmarłych.
Kolejnym ważnym elementem obchodów było uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej, patrona szkoły Abp. Gen. Dyw. Mirona Chodakowskiego. Przybyła delegacja z PRONARU, w osobie Prezesa i wielkiego przyjaciela Mirona, Pana Sergiusza Martyniuka wraz z małżonką, władz gminnych w osobie Pani wójt Anety Leonowicz wraz z ze współpracownikami, dyrektorzy lokalnych ośrodków, dyrekcji szkoły oraz harcerze oddali hołd, składając wieńce i zapalając znicze. Ten przejmujący moment ciszy pozwolił wszystkim zgromadzonym na głęboką refleksję.
Przed uroczystością, a także w jej trakcie oraz po zakończeniu warty honorowe przy pomniku arcybiskupa Mirona Chodakowskiego pełnili harcerze.
Obchody 85. rocznicy zbrodni katyńskiej i 15. rocznicy katastrofy smoleńskiej były nie tylko okazją do uczczenia pamięci ofiar, ale także przypomnieniem młodszym pokoleniom o konieczności pielęgnowania narodowej historii i tożsamości. Wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Olga Hewa
19
Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego
3 kwietnia odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W pierwszej części – test, wzięło udział 32 uczniów z klas IV – VIII. Do części drugiej przystąpiło 25 uczniów. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Maciej Korobkiewicz z kl.V, drugie: Timofii Kutuzov z kl.VIIIb i Tobiasz Pańkowski z kl.IV, zaś trzecie: Mikołaj Kardasz z kl.VIIIb i Gabriel Wołkowycki z kl.VIb.
Zwycięzcom gratulujemy.
Jarosław Iwaniuk
10
Zaproszenie